W Opolu szykuje się weekend darmowych atrakcji

Aby zmobilizować mieszkańców Opola do wzięcia udziału w wyborach, prezydent Arkadiusz Wiśniewski zaproponował weekend darmowych instytucji kulturalnych i sportowych. Warunek był jeden – pobicie rekordu frekwencyjnego.

Inicjatywa okazała się bardzo trafna, bowiem w porównaniu z pierwszą turą w wyborach wzięło udział 2,5% więcej mieszkańców. – Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom, że tak licznie poszli do urn wyborczych – mówi prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski. – Zapraszam teraz do korzystania z miejskich obiektów za darmo. Wprowadziliśmy pewną zmianę, bowiem instytucje kultury i sportu otwarte będą w dniach 1-2 sierpnia – dodaje.

Mieszkańcy Opola będą mogli za darmo skorzystać m.in. z usług świadczonych przez Ogród Zoologiczny, Basen Letni „Błękitna Fala”, Wieżę Piastowska, Zamek Górny, Muzeum Polskiej Piosenki, Pływalnię “Wodna Nuta”, czy Galerię Sztuki Współczesnej. Zmiana terminu z dni 18-19 lipca spowodowana jest wciąż trwającymi obostrzeniami, które w przypadku chociażby Wieży Piastowskiej spowodują, że będzie mogło na nią wejść mniej osób, aniżeliby chciało.

Drugim powodem jest fakt, że kryta pływalnia “Wodna Nuta” będzie dla wszystkich mieszkańców otwarta dopiero od przyszłego tygodnia. Dzięki tej zmianie mieszkańcy będą mogli skorzystać nie tylko z basenu otwartego, ale i drugiej pływalni.

W stolicy województwa opolskiego zdecydowanie zwyciężył Rafał Trzaskowski, którego poparło 68% głosujących. W skali kraju zwyciężył jednak Andrzej Duda. Ubiegający się o reelekcję kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał niemal 10,5 miliona głosów, zyskując poparcie w wysokości 51,21%.

Najnowsze artykuły