W sobotę kolejna edycja sprzątania świata. Dla pierwszych zgłoszonych – książka

Już w najbliższą sobotę 16 września będzie miała miejsce kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Książka za worek śmieci”. Do wspólnego sprzątania zostali zaproszeni mieszkańcy szesnastu miast Polski, w tym Opola. W stolicy regionu porządkowany będzie teren nad kamionką Silesia.

Poprzednie akcje okazały się sukcesem. Chętni przybywali mimo różnych warunków pogodowych, także z dziećmi – mówi Anna Jaklewicz, pomysłodawczyni akcji. – To pokazuje, że wystarczą dobre chęci i dostosowanie ubioru do okoliczności plenerowych i atmosferycznych. Na miejscu ochotnicy oprócz książek otrzymają rękawice i worki, niezbędne do sprzątania w terenie. Zapraszamy do udziału w akcji wszystkich chętnych. Za porządki na łonie natury z przyjemnością odwdzięczymy im się książkami.

Do udziału w akcji „Książka za worek śmieci” w Opolu wymagana jest rejestracja. Książki czekają na pierwszych 50 dorosłych osób. Kolejne osoby mogą dołączyć do akcji, jednak bez gwarancji otrzymania prezentu. Rejestracja potrwa do wyczerpania miejsc. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich także przewidziana jest dodatkowa, limitowana pula książek. Zarejestrować się można tutaj: https://forms.gle/RJhLFKKGna6CkBHr7

Dla uczestników akcji w Opolu organizatorzy przewidzieli także spotkanie edukacyjne z zakresu recyklingu sprzętu elektrycznego, elektronicznego, baterii i opakowań, które poprowadzi partner strategiczny akcji – ASEKOL PL S.A.

Początek akcji w Opolu – o godzinie 10.00, przy parkingu koło plaży na cyplu. Dokładna lokalizacja punktu zbiórki w Opolu znajduje się tutaj: https://goo.gl/maps/JfnhMuiUYP6MXRYP7

fot. materiały organizatora

Najnowsze artykuły