Większość prac brukarskich zakończona. Parking na Bolko nabrał kształtów

Już nie trzeba używać wyobraźni, aby zobaczyć jak będzie wyglądał parking na Bolko. Kolejnym etapem inwestycji są prace brukarskie. A te są już na ukończeniu. 

Dzięki temu widać już dokładnie układ miejsc parkingowych. Tych na terenie parkingu, czyli Centrum Przesiadkowego Opole-Południe, ma być blisko 350. Ułożone krawężniki wyznaczają kolejne miejsca postojowe. W dodatku krawężniki ułożone zostały również wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych.

Jeżeli tylko pogoda pozwoli to rozpoczną się kolejne prace brukarskie – zaznacza Mariusz Chałupnik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu. – Do wykonania pozostała część położona najbliżej ulicy Krapkowickiej, czyli wytyczenie zatok pod przystanki dla autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Czekamy również na rozpoczęcie układania ekokrat, które będą stanowiły główny element nawierzchni na terenie parkingu.

Przypomnijmy, że z Centrum Przesiadkowego Opole-Południe będą mogli korzystać nie tylko kierowcy pojazdów osobowych, czy pasażerowie komunikacji miejskiej. Miejsca będą przygotowane również dla motocyklistów, autokarów i rowerów. Na terenie parkingu będą znajdowały się również cztery stanowiska ładowania samochodów elektrycznych.

Zakończenie inwestycji planowane jest na wiosnę tego roku.

Najnowsze artykuły