Wystawa „Dzieci Świata” Elżbiety Dzikowskiej już w Opolu

Wielkoformatową i edukacyjną wystawę fotografii „Dzieci Świata” cenionej podróżniczki, Elżbiety Dzikowskiej, można już oglądać w Centrum Handlowym Solaris Center.

Do 18 czerwca 2023, opolskie dzieci będą mogły zaprzyjaźnić się ze swoimi rówieśnikami z różnych stron świata w przestrzeni CH Solaris. Wystawa jest ogólnodostępna, a towarzyszy jej konkurs plastyczny „Mój przyjaciel z dalekiego świata” dla dzieci w wieku od lat 6 do 15.

„Dzieci Świata” to kolejna wystawa po „Uśmiechu Świata” przepełniona różnorodnością kulturową, empatią, wiarą i nadzieją, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Jak pisze autorka w albumie „Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej” „Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (…) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami.”

Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, od najmłodszych lat pracując, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze, uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca.

Wystawa została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Opola i UNICEF Polska.

 

Najnowsze artykuły