Wyszukiwarka lokali wyborczych w Opolu

Przygotowania do wyborów na ostatniej prostej. Poza nazwiskiem swojego kandydata trzeba znać też adres obwodowej komisji wyborczej, w której będziemy mogli oddać głos. Urząd Miasta Opola uruchomił wyszukiwarkę, która w prosty sposób każdemu pozwoli odnaleźć adres lokalu wyborczego.

Wystarczy podać adres zamieszkania, a wyszukiwarka wskaże adres lokalu, w którym będziemy mogli oddać głos. – KLIK.

Miasto już przygotowuje lokale wyborcze, które w większości zorganizowane będą w placówkach oświatowych. To szczególne wybory, które odbywać się będą w cieniu epidemii koronawirusa, dlatego członkowie komisji wyborczych wyposażeni będą w środki ochrony osobistej – rękawiczki, przyłbice, maski. Do dyspozycji będą także płyny do dezynfekcji. Członkowie komisji zobowiązani będą też do regularnego wietrzenia lokalu i odkażania długopisów.

– Oczywiście zapewnimy długopisy, ale po oddaniu głosu, ten długopis trzeba będzie zostawić w lokalu, do dyspozycji kolejnych głosujących, dlatego rekomendujemy, by zabrać ze sobą własny – tłumaczy Grzegorz Marcjasz, sekretarz Miasta Opola. – Warto też nie czekać do ostatniej chwili i już teraz zorientować się, gdzie znajduje się nasz lokal wyborczy – dodaje.

Link do wyszukiwarki znajduje się też na stronie internetowej miasta Opola – KLIK.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły