Zasnął czekając na zielone światło. Był pijany

Śpiącego mężczyznę zauważyli w niedzielę kierowcy w miejscowości Przełęk. Po przyjeździe policji okazało się, że 42 – latek wydmuchał 2,5 promila, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 stycznia) około 2:20. Samochód stojący na światłach z drzemiącym kierowcą zauważyli inni kierowcy, którzy wyjęli kluczyki ze stacyjki i wezwali policję.

Już po chwili na miejscu pojawili się nyscy policjanci. Zaraz potem 42-letni kierowca daewoo został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wskazał blisko 2,5 promila alkoholu. Okazało się, że kierowca pojazdu zasnął znużony oczekiwaniem na zielone światło. Jakby tego było mało interweniujący policjanci ustalili, że 42-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – mówi Marta Białek z opolskiej policji.

Przejażdżka na „podwójnym gazie, i drzemka na środku drogi zamiast we własnym domu, może skończyć się dla mężczyzny trzema latami odsiadki, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

 

Najnowsze artykuły