“Zielone światło” na drogowe inwestycje przy terenach inwestycyjnych i na obwodnicy północnej

Miejscy radni zdecydowali na sesji o dodatkowym wsparciu zadania „Budowa, rozbudowa i przebudowa infrastruktury drogowej na rzecz terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Opolu – Wrzoskach”. Na ten cel postanowili przekazać 29 milionów złotych.

„Budowa, rozbudowa i przebudowa infrastruktury drogowej na rzecz terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Opolu – Wrzoskach”, to zadanie które składa się z  trzech części i na które miasto Opole pozyskało 50-milionowe dofinansowanie z programu Polski Ład.

W ogłoszonym przez Miejski Zarząd Dróg przetargu oferty dotyczące jednej z części okazały się znacznie przekraczać założenia szacunku z Programu Funkcjonalno-Użytkowego.

– To przebudowa węzła komunikacyjnego obwodnicy północnej z ulicą Partyzancką – mówi Mariusz Chałupnik, rzecznik MZD. – W tym miejscu planowane jest nowe rondo biszkoptowe, nad którym będzie poprowadzona estakada z dwoma pasami w obu kierunkach. Teraz dodatkowe pieniądze z budżetu miasta pozwolą na dokończenie procedury przetargowej i wyłonienie wykonawców. Wyniki przetargu powinny być znane do końca lutego. W między czasie firmy zainteresowane realizacją inwestycji będą musiały złożyć dokumenty, które są niezbędne do weryfikacji i oceny. Po wyłonieniu wykonawców w następnej kolejności rozpoczną się prace drogowe. 

Jak zapowiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski przeznaczone dodatkowe pieniądze z budżetu miasto będzie chciało pokryć z tak zwanej rezerwy drogowej z budżetu państwa, a także z pieniędzy w ramach KPO.

Przypomnijmy, że dwie kolejne części składające się na to zadanie to przebudowa drogi wojewódzkiej 414 na ulicy Wrocławskiej w Opolu Wrzoskach, na odcinku od ronda do ulicy ”bez nazwy” z doświetlonym przejściem dla pieszych, a także Druga to „Rozbudowa i przebudowa DK nr 46 w rejonie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Opolu” i „Budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych – WSSE w Opolu”. W ramach tej inwestycji planowana jest rozbudowa do dwóch pasów w obu kierunkach DK 46 na odcinku od granic Opola do ronda im. Rodłaków. Wykonawca będzie zobowiązany również do wykonania nowego ronda i drogi dojazdowej do WSSE.

Dodajmy, że wszystkie części mają być wykonane w formule zaprojektuj-wybuduj.

 

 

 

Najnowsze artykuły