Niedługo poznamy wykonawców istotnych inwestycji drogowych na obwodnicy i we Wrzoskach

Miejski Zarząd Dróg kończy weryfikację ofert, które wpłynęły w ramach przetargu „Budowa, rozbudowa i przebudowa infrastruktury drogowej na rzecz terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Opolu – Wrzoskach”. To oznacza, że do rozpoczęcia tych niezwykle ważnych inwestycji dla Opola jest coraz bliżej.

– W tym przetargu wystartowało sześć firm, które przesłały łącznie dziewięć ofert – mówi Mariusz Chałupnik, rzecznik prasowy MZD Opole. – Obecnie jesteśmy na ostatnim etapie oceniania i weryfikacji tych ocen. Liczymy, że wykonawców wyłonimy do 20 lutego. 

Przypomnijmy, że zadanie „Budowa, rozbudowa i przebudowa infrastruktury drogowej na rzecz terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Opolu – Wrzoskach” składa się z trzech części. To przebudowa drogi wojewódzkiej nr 414 – ul. Wrocławskiej we Wrzoskach, budowa węzła komunikacyjnego na skrzyżowaniu obwodnicy północnej z ul. Partyzancką oraz rozbudowa i przebudowa DK nr 46 w rejonie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wraz z budową drogi dojazdowej do tych terenów.

Najnowsze artykuły