Zerwana trakcja między Opolem Zachodnim a Głównym

We wczesnych godzinach popołudniowych pociąg relacji Warszawa – Jelenia Góra zaplątał się w trakcję na wysokości mostu na Odrze. Pociąg stanął, a pasażerom pomagali m.in. strażacy, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz MZK Opole.

Eksperci będą teraz wyjaśniali jak doszło do tego, że trakcja spadła na pociąg PKP Inter City. Doprowadziło to do zatrzymania pociągu na Pasiece. Pasażerowie musieli ewakuować się z pociągu w rejonie przebudowywanego wiaduktu nad ulicą Powstańców Śląskich. Części z nich pomoc w opuszczeniu pojazdu musieli opolscy strażacy.

Trasa między Opolem, a Wrocławiem należy to jednych z najbardziej ruchliwych w kraju. Każdego dnia kursują na niej dziesiątki pociągów i tysiące pasażerów, dlatego blokada tej trasy powoduje uciążliwości dla pasażerów pociągów dalekobieżnych jak i tych obsługiwanych przez PolRegio. Obecnie część pociągów dalekobieżnych kursuje przez stację Opole Wschodnie, dlatego też MZK Opole organizuje dla pasażerów komunikację zastępczą do i z Opola Głównego.

Według wstępnych ustaleń utrudnienia między Opolem Głównym a Zachodnim mogą potrwać nawet do jutra. Pociągi między Opolem a Wrocławiem mają nawet kilkadziesiąt minut opóźnienia. Dotyczy to zarówno składów dalekobieżnych jak i regionalnych, dlatego też MZK Opole organizuje komunikację zastępczą między Opolem Głównym a dworcami Wschodnim i Zachodnim