Zabrakło prądu na Opolu Głównym. Kierowcy parkowali za darmo

Do niecodziennej sytuacji doszło w nocy na centrum przesiadkowym przy ulicy 1 Maja. Zabrakło prądu w skutek czego szlabany przy wjeździe na parking były przez kilka godzin podniesione, a kierowcy parkowali za darmo.

Usterce uległ najprawdopodobniej jeden z przełączników instalacji przeciwpożarowej, który w przypadku ewentualnego zagrożenia odpowiada za funkcjonowanie szlabanów. Awaria nie była groźna i nie wpływała na bezpieczeństwo obiektu oraz pasażerów centrum przesiadkowego Opole Główne. Jedynie kierowcy, którzy wjechali na parking przy podniesionych szlabanach mogli być rano zdziwieni.  Po usunięciu awarii chcieli oni wyjechać z obiektu a szlabany były już zamknięte:

Mamy wypracowane procedury na taką ewentualność. Każdy kierowca, który chciał wyjechać zrobił to bez przeszkód. Przy szlabanach mamy zainstalowane interkomy, do kontaktu z obsługą, która w takich sytuacjach może podnieść szlaban i umożliwić wyjazd. Tak było w tym wypadku – informuje Katarzyna Oborska Marciniak wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu.

Zgodnie z zapowiedziami Pani wiceprezes uszkodzony element będzie teraz wymieniony.

 

Najnowsze artykuły