Jeden się kończy, drugi zaczyna – czyli remonty chodników w Czarnowąsach i na Zaodrzu

Czarnowąsy ulica Jagiełły oraz pętla autobusowa na Dambonia – w tych dwóch lokalizacjach są lub będą prowadzone remonty chodników. W Czarnowąsach prace dobiegają końca, na Dambonia mają się niebawem rozpocząć.

Na ulicy Jagiełły remont realizowany jest na odcinku od ulicy Podleśnej do posesji numer 46. Wykonawca zakończył pierwszy etap, który zakładał wymianę podbudowy oraz ułożenie krawężników i kostki. Etap ten dotyczył fragmentu chodnika od Podleśnej do zatoki autobusowej. Teraz prowadzone są prace w ramach drugiego – ostatniego zaplanowanego na ten rok etapu. Roboty powinny się zakończyć w tym tygodniu. Łącznie na ulicy Jagiełły wyremontowane zostanie blisko 240 metrów chodnika.

Od przyszłego tygodnia mają natomiast ruszyć naprawy na terenie pętli na Dambonia. Tam wcześniej wyremontowano już peron przystanku autobusowego. Kolejnym etapem są wymiana podbudowy oraz ułożenie nowej nawierzchni z kostki betonowej na pozostałej części chodnika. Mowa o odcinku wzdłuż pawilonu handlowego do ulicy Niemodlińskiej. Remont obejmie odcinek o długości około 80 metrów.

Najnowsze artykuły