REKLAMA

REKLAMA

Zielone efekty współpracy miejskiej spółki z PSP nr 24

Widać pierwsze efekty podpisanego porozumienia pomiędzy Zakładem Komunalnym a Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 w Groszowicach, na terenie szkoły posadzone zostały drzewka.

Miejska spółka ufundowała i pomogła w posadzeniu ponad 70 drzewek, teren wokół szkoły zdobi teraz żywotnik zachodni smaragd, czyli popularna tuja. Smaragd to jedna z najpopularniejszych odmian tui w Polsce, wiecznie zielony, iglasty krzew,  bardzo łatwy w uprawie, doskonale radzący sobie w każdym oświetleniu, dokładnie takie jakie życzyła sobie szkoła.

– Głównym zamierzeniem było osłonięcie strefy zabaw dla dzieci, taką potrzebę zgłosiła Pani Dyrektor placówki – mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu – dbamy o zieleń w mieście dlatego postawiliśmy na zielone rozwiązanie – dodaje.

Jak mówił podczas podpisania porozumienia o współpracy  Patryk Stasiak, prezes Zakładu Komunalnego w Opolu –  Ten dokument, który podpisaliśmy nie jest na kilka miesięcy. Współpraca będzie długotrwała. – dlatego planowane są już kolejne wspólne inicjatywy m.in. wybudowanie wiaty na rowery dla uczniów czy też montaż nowego placu zabaw

– Zauważyliśmy, że potrzebne jest zadaszenie miejsca na rowery. Aktualne miejsce to jest „pod chmurką”. Dodatkowo należy wymienić wiatę na pojemniki na odpady. To są takie mniejsze plany. Z większych planujemy także liczne prace remontowe budynku szkoły, gdyż jest wiekowy i wymaga remontu. – dodaje Patryk Stasiak, prezes Zakładu Komunalnego

Zakład Komunalny w Opolu to spółka, która wspiera wiele podobnych inicjatyw w naszym mieście. Jednym z większych jest cykliczna akcja sadzenia drzew przez mieszkańców, gdzie rocznie przybywa ponad 300 nowych roślin.