Sąd daje zielone światło dla budowy trasy średnicowej

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił dziś skargi m.in. Komitetu Obrony Pasieki oraz stowarzyszenia „Silesia” dotyczące decyzji środowiskowej trasy średnicowej. Oznacza, to że jest ona zgodna z prawem i realizacja tej niezwykle ważnej inwestycji dla miasta może być kontynuowana.

Na posiedzeniu warszawski sąd oddalił wszystkie wniesione skargi. Dodatkowo przeanalizował prawidłowość wydania decyzji przez generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska i nie dopatrzył się w niej żadnego błędu. To oznacza zielone światło dla realizacji trasy średnicowej.

Sąd oddalił wszystkie skargi! A dodatkowo z urzędu przeanalizował prawidłowość wydania decyzji przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska i nie dopatrzył się żadnego błędu. Brawo! – napisał w mediach społecznościowych prezydent  Arkadiusz Wiśniewski.

Zadaniem „średnicówki” jest usprawnienie ruchu w Opolu. Zwłaszcza w centrum miasta. Ta1,5-kilometrowa trasa ma prowadzić od ulicy Struga, wzdłuż trasy kolejowej przez Pasiekę, a jej bieg zakończy się przy wiadukcie na ulicy Prószkowskiej. Oprócz jezdni powstaną również rozwiązania dla komunikacji miejskiej oraz pas pieszo-rowerowy. Niezwykle istotny jest fakt, że dzięki trasie średnicowej Opole zyska kolejną, tak bardzo brakującą przeprawę przez Odrę.

 

Najnowsze artykuły