Żużlowcy Kolejarza mają za sobą pierwszą część sezonu. Przed nimi decydujące mecze

Opolanie zajęli 3. miejsce w fazie zasadniczej rozgrywek. W półfinale play off rywalem naszej drużyny będzie PSŻ Poznań.

Przed sezonem zapowiedzi przedstawicieli opolskiego klubu były jasne. Za cel postawiono wyrwanie się po wielu latach z najniższego poziomu rozgrywek w kraju i awans do I ligi. Skład, jak na II-ligowe warunki, zebrano bardzo mocny. W rozgrywkach było różnie. Ogólnie jednak poniżej oczekiwań. Bilans to osiem zwycięstw i cztery porażki. Lepsze w tabeli okazały się drużyny Polonii Bydgoszcz i PSŻ-u Poznań. Zresztą pod koniec lipca po wstydliwej porażce 36-54 u siebie z Polonią Bydgoszcz zwolniony został trener Mirosław Korbel, a jego miejsce zajął Jarosław Dymek.

Runda zasadnicza poszła już w zapomnienie. Teraz walka zaczyna się niejako od nowa, a awans do I ligi jest cały czas realny. Przed Kolejarzem dwa mecze półfinałowe z drużyną z Poznania. Pierwszy z nich odbędzie się w Opolu w niedzielę 18 sierpnia. Rewanż w stolicy Wielkopolski tydzień później. Opolanie do tych spotkań przystąpią z delikatną przewagą psychologiczną. Zespół z Poznania był wyżej w tabeli, ale w bezpośrednich starciach dwa razy górą był Kolejarz. U siebie na inaugurację sezonu wygrał 48-42, a w Poznaniu w rewanżu na koniec fazy zasadniczej zwyciężył 47-43. Po dwóch tygodniach obie ekipy spotkają się w pierwszym półfinale.

Zapowiadają się duże emocje i już teraz można zaprosić kibiców na stadion przy ul. Wschodniej w niedzielę 18 sierpnia. Pokonanie w dwumeczu zespołu z Poznania to będzie ważny krok w kierunku I ligi, ale nie ostateczny. Potem jest jeszcze finał play off (w drugiej parze półfinałowej są Polonia Bydgoszcz i Wilki Krosno) i aby bezpośrednio awansować do I ligi, to trzeba też wygrać rywalizację w finałowym dwumeczu.

Na zdjęciu dwaj młodzieżowi zawodnicy Kolejarza: Patryk Wojdyło (niebieski kask) i Damian Lotarski (czerwony kask). 

Najnowsze artykuły