Bliżej do powstania nowego Centrum Usług Publicznych

Budynki, które miałyby znacznie ułatwić mieszkańcom załatwianie spraw urzędowych są zaplanowane w pobliżu skrzyżowania ulic Ozimskiej i Plebiscytowej.

Wydziały urzędu miasta zlokalizowane są w różnych miejscach miasta. Ideą jest ich takie zgrupowanie w jednym miejscu, by mieszkańcy mogli załatwić swoje sprawy szybciej i bez zbędnego poruszania się po mieście. W założeniu w Centrum Usług Publicznych znajdą się takie, które mają największy kontakt z mieszkańcami, a jednocześnie obsługujące dużą ich liczbę (m.in. Komunikacji, Polityki Społecznej czy też Spraw Obywatelskich).

– Chodzi o ułatwienia dla mieszkańców w obsłudze już na miejscu w wydziale, ale też w dojeździe do nowego budynku miejskiego, tak by nie musieli wjeżdżać w ścisłe centrum miasta – mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. – Do nowego miejsca ma być dobry dojazd zarówno samochodami prywatnymi, a przede wszystkim autobusami MZK.

W nowym miejscu mają się znajdować nie tylko wydziału urzędu miasta, ale też placówka Izby Administracji Skarbowej w Opolu, która znajduje się w wysokim biurowcu przy ul. Ozimskiej 19, a więc też w ścisłym centrum miasta. W jednym miejscu będzie więc można załatwić też sprawy, którymi zajmuje się IAS.

Zarówno Urząd Miasta jak i Izba Administracji Skarbowej organizowały już wcześniej przetargi na wykonanie prac, ale ceny proponowane przez firmy chcące się ich podjąć przekraczały założony budżet na realizacje. Były to jednak przetargi organizowane osobno przez UM i IAS. Teraz przetarg ma być zorganizowany wspólnie, co daje znacznie większe nadzieje na jego rozstrzygnięcie.

W piątek zostało podpisane porozumienie między dyrektorem Izby Administracji Skarbowej w Opolu – Barbarą Bętkowską-Celą, a prezydentem miasta Arkadiuszem Wiśniewskim na wspólną realizację przetargu, na wybudowanie siedziby Centrum Usług Publicznych. Można się więc spodziewać, że za około dwa lata, może dwa i pół roku będziemy mieli w Opolu nowoczesne budynki, w których szybciej i w lepszych warunkach załatwimy sprawy urzędnicze.

Na zdjęciu wizualizacja budynków CUP.

Najnowsze artykuły