Opolscy koszykarze z trzecim triumfem z rzędu

Świetnie w sezon na zapleczu elity wchodzą właśnie koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej. Nasz team wygrał w trzecim meczu z rzędu od początku zmagań. Tym razem pokonując u siebie SKS Starogard Gdański 89:82.

Mecz od początku układał się po myśli gospodarzy, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 27:18. W kolejnej początkowo opolanie jeszcze zdołali powiększyć dystans (43:28), ale ostatecznie już nie było takich dysproporcji i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 48:38 dla ekipy z naszego miasta.

Po zmianie stron jednak przyjezdni się obudzili i nie tylko odrobili straty, ale i przejęli inicjatywę, wszak wygrali trzecią część meczu 28:16. Do tego po znakomitym fragmencie swojej gry wyszli na prowadzenie 71:64.

Na szczęście w czwartej kwarcie podopieczni Marcina Grygowicza zanotowali świetny powrót wygrywając ją 25:16, a cały mecz 89:82.

Do triumfu opolan poprowadzili Adam Kaczmarzyk i Jakub Kobel. Obaj zdobyli po 20 punktów, a pierwszy miał przy tym siedem zbiórek, a drugi siedem asyst.

Weegree AZS Politechniki Opolska – SKS Starogard Gdański 89:82 (27:18, 21:20, 16:28, 25:16)

AZS PO: Kaczmarzyk 20, Kobel 20, Kiwilsza 16, Wilk 11, Krefft 8, Jodłowski 6, Skiba 6, Piszczatowski 2, Kapuściński, Rutkowski.