Uczniowie poznali wyniki matur. W Opolu zdało niemal 83% maturzystów

Blisko 260 000 maturzystów w tym prawie 2 000 z Opola otrzymało świadectwa. Na poziomie krajowym maturę zdało blisko 74% uczniów.

Z języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 52% (nie zdało go 8%) z matematyki – 52% (nie zdało 21%), Najchętniej wybieranym językiem obcym był tradycyjnie był angielski – zaliczony na poziomie 71%(nie zdało 8%).

Szkoły w stolicy województwa znacznie uzyskały znacznie lepszy wynik, aniżeli te w całym regionie. W Opolu matury zdało 82,6% uczniów, natomiast w całym opolskim 73,2%. W Opolu zdawalność egzaminów maturalnych w liceach wynosiła 88,6% (o 9,6% więcej, aniżeli w całym województwie), natomiast w technikach 76,2% (9,9% więcej, aniżeli w całym województwie.

Zdanie matury, gwarantowało uzyskanie 30% punktów z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym (j. polski, matematyka i j. obcy). Zdający musieli także wybrać jeden przedmiot na poziomie rozszerzonym, bez progu punktowego. Przypomnijmy, że z powodu ogłoszonego w kraju stanu epidemii zrezygnowano z egzaminów ustnych.

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym (w lipcu) oraz w terminie poprawkowym (we wrześniu), będą udostępnione 30 września 2020r.

Najnowsze artykuły