Alpiniści wraz z USK dołączą do akcji WOŚP

Zespół alpinistów w strojach superbohaterów zejdzie na linach po fasadzie dachu najwyższego budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu i umyją okna na oddziałach dziecięcych. To wspólna inicjatywa w ramach tegorocznego 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Polscy alpiniści przygotują swój sprzęt górski, aby wspiąć się na szczyt budynku USK i zjechać na poziom oddziału dziecięcego. Będą oni przebrani za postacie z bajek i komiksów.

Cieszymy się, że po przerwie spowodowanej pandemią, „Alpiniści dla WOŚP” wracają do USK. Zobaczyć superbohaterów za oknem szpitalnej sali to wyjątkowa atrakcja, szczególnie, dla naszych najmłodszych pacjentów, którzy w tym dniu będą hospitalizowani – mówi Elżbieta Hanszke – Lodzińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Szpital współpracuje z Wielką Orkiestrą kilka lat, która wspiera placówkę.

Pacjenci naszego szpitala od wielu lat korzystają ze sprzętu kupowanego przez Fundację WOŚP – podkreśla Hanszke – Lodzińska.

USK planuje także kolejne wydarzenie w ramach 31. Finału WOŚP. W kolejny poniedziałek, 23 stycznia, lekarze anestezjolodzy z USK i studenci koła naukowego działającego przy Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii UO poprowadzą wykład nt. sepsy. Początek o godz. 12:00 w Studenckim Centrum Kultury UO.

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry poprzedzony będzie serią wydarzeń tematycznych, które zorganizują lokalne instytucje oraz partnerzy. Nie zabraknie stałych punktów programu, czyli kwestowania na ulicach Opola, Światełka do Nieba oraz koncert gwiazdy wieczoru. W tym roku będzie to kultowy zespół Łzy.

Warto dodać, że w przypadku braku możliwości wrzucenia do skarbonki pieniędzy, istnieje możliwość założenia własnej wirtualnej skarbonki bądź skorzystać z e – skarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/ary1kr 

 

Najnowsze artykuły