Biegacze uczczą pamięć Żołnierzy Wyklętych

Biegi „Tropem Wilczym” to już wieloletnia, ogólnopolska tradycja. W najbliższą niedzielę taki bieg odbędzie się także w Opolu. Weźmie w nim udział 350 osób.

Start zaplanowano o godzinie 12:00 na plaży kąpieliska „Bolko”. Dla  biegaczy zaplanowano trasy na dwóch dystansach – 1963 m oraz 10 km. Pierwszy nawiązuje do roku śmierci sierżanta Józefa Franczaka „Lalusia”, która symbolicznie kończy czas zbrojnego oporu przeciwko komunistycznej władzy.

Podobnie jak w poprzednich latach strefa Startu-Mety umiejscowiona będzie na plaży kąpieliska „Bolko”. Stamtąd biegacze, chcący pokonać trasę 10km, poprowadzeni zostaną alejkami nadodrzańskimi aż do śluzy na rzece Odrze, a po jej pokonaniu do mostu I. Sendlerowej. Następnie pokonają pętle długości ok. 3km po parku na wyspie Bolko i ponownie pokonają ww. most by wrócić do mety znaną już sobie drogą. Osoby chcące startować w biegu na krótszym dystansie pobiegną tą samą drogą, ale po pokonaniu odcinka około kilometrowej długości zawrócą by udać się na metę – mówi Albert Ogiolda ze stowarzyszenia „Jedna Odra”.

W związku z biegiem mogą wystąpić pewne utrudnienia. Ulica Żwirowa wraz z parkingiem będą zamknięte dla ruchu kołowego w godzinach 11.45 – 14.30, a także na trasie biegu oraz przy moście Sendlerowej, przy którym zostanie zamknięty parking.

Podczas biegu zbierane będą także pieniądze dla szkoły w Zawadzkiem, a wolontariusze dodatkowo  będą zachęcali do rejestrowania się w bazie DKMS:

–  Prowadzić będziemy zbiórkę środków w ramach akcji Dyrektor Biega po Windę dla Swoich Dzieciaków. Pan Artur Walkowiak biega codziennie min. 10 km do momentu wybudowania windy w szkole w Zawadzkim gdzie jest dyrektorem. W niedzielę pokona on granicę 2000 kilometrów w biegu. Jest to szkoła do której uczęszczają dzieci z niepełnosprawnością, aby umożliwić im naukę konieczne jest wybudowanie windy w budynku, a jej koszt to ponad 300 tys. złotych. Zachęcamy do wsparcia tego szlachetnego celu oraz niezwykłego dyrektora! Jednocześnie zachęcamy wszystkich rejestracji w bazie dawców szpiku. Nasi wolontariusze pomogą szybko i bezboleśnie zarejestrować się w bazie. W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę lub inny nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Problemem jest jego znalezienie, ale na szczęście każdy może pomóc – informuje Albert Ogiolda prezes stowarzyszenia „Jedna Odra”.

Bieg „Tropem Wilczym” odbędzie się w Opolu po raz ósmy.

 

Najnowsze artykuły