REKLAMA

REKLAMA

Czeka nas kolejna duża impreza rozrywkowa

Dopiero co zakończył się 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, a już wkrótce bo w weekend 29-30 czerwca w amfiteatrze będziemy mieli drugą edycję imprezy “Przebojowe Opole” organizowanej we współpracy z telewizją Polsat.  

– Marka stolicy polskiej piosenki i hasło Przebojowe Opole do czegoś zobowiązują – mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. – Wychodzimy więc z kolejną propozycją dużego wydarzenia muzyczno-rozrywkowego. Rok temu impreza z Polsatem świetnie się sprawdziła. Opolanie czekają też na zagraniczne gwiazdy i takie w tym roku również będą.

Impreza będzie dwudniowa, a nie zabraknie na niej gwiazd. Największą będzie jamajski wokalista Shaggy znany z takich przebojów jak choćby “Boombastic” czy “Oh Carolina”. W sobotę 29 czerwca w planie jest “Opolska Noc Kabaretowa”. Poprowadzi ją Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju. On jest też autorem scenariusza. Wystąpią kabarety: Nowaki, Moralnego Niepokoju, Czesuaf, Jurki, Na Koniec Świata oraz Igor Kwiatkowski, Marcin Daniec, Artur Andrus, Zbigniew Zamachowski i Grupa MoCarta.

W niedzielę 30 czerwca w planie jest koncert muzyczny. Rozpocznie się on o godz. 19.45 podobnie jak “Opolska Noc Kabaretowa” dzień wcześniej. Oprócz Shaggy’ego wystąpią też: Jenny Berggren z zespołu Ace of Base czy bardzo popularny ostatnio rosyjski duet Filatov&Karas. Będą też polskie gwiazdy: Wilki, Enej, Maciej Maleńczuk, Komodo, Lanberry czy opolska grupa Sen. Koncert poprowadzą: Barbara Kurdej-Szatan, Maciej Rock i Maciej Dowbor. W drugie dzień imprezy wystąpi też kabaret Nowaki. Dodatkowym wydarzeniem będzie jubileusz 50-lecia pracy artystycznej wokalisty Budki Suflera – Krzysztofa Cugowskiego. Wśród gości, których ona zaprosił będą m.in.: Edyta Górniak i Ryszard Rynkowski.

Bilety na imprezę są w cenie od 80 do 180 zł. Dostępne są na portalu kulturairozrywka.pl
Organizatorem imprezy jest miasto Opole oraz Agencja Artystyczna Eskander. Transmisje telewizyjną będzie można obejrzeć na Polsacie.

Najnowsze artykuły