Dziś Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W Opolu prelekcje, spektakl, projekcja filmu

To, że nasza kondycja psychofizyczna istotnie wpływa na codzienne funkcjonowanie, wiemy wszyscy. Jednak w codziennym zabieganiu często zapominamy o zadbaniu o swoją psychikę. 10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, w którym odbędzie się wiele miejskich działań przygotowanych z myślą o mieszkańcach.

Dla rodziców przygotowano szereg działań wspierających w problemach emocjonalnych dzieci i młodzieży. W Centrum Aktywizacji Społecznej przy ulicy Krakowskiej 32 w sali 203 (I piętro) o godz. 09:00 odbędzie się wykład pt. „Zaburzenia emocjonalne dzieci i młodzieży. Eliminowanie lęku
i stresu dzieci i młodzieży”  Pani Urszuli Notki – oligofrenopedagoga, mediatora rodzinnego, która prowadzi  Akademię Rodzica. Ponadto odbędzie się wystąpienie Pani Marii Jeleń dot. tematu „Kto może skorzystać z pomocy i jaki rodzaj pomocy oferuje Centrum Zdrowia Psychicznego”, która jest Kierownikiem Punku Zgłoszeniowo – Koordynacyjnego we wpomnianej instytucji.

 

Kolejna prelekcja pod hasłem „Co się dzieje z moim dzieckiem? Niepokojące sygnały, możliwe sposoby wsparcia, profilaktyka zdrowia psychicznego” odbędzie się w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu przy ul. Powstańców Śląskich 19
w Auli o godz. 15:30 – 17:00.
Prelegentem będzie Pani Natalia Skrocka– pedagog, psychoterapeuta, psycholog MCWE

Od 04 do 13 października br. zapraszamy na wystawę prac pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu, którą zobaczyć można już w Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. E. Smołki w Opolu przy ul. Piastowskiej 20.

 

W Kinie Meduza w dniu 10 października 2022 r. o godz. 14:00 zaplanowano specjalną emisję filmu pt. „Zwariować ze szczęścia” w reż. Paola Virzìego. Jest to wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i zrozumieniu (koszt biletów wg. cennika).

 

Teatr Lalki i Aktora zaprasza najmłodszych wraz z rodzicami w dniu 10 oraz 16 października na spektakl pt.: „O mniejszych braciach św. Franciszka”. Spektakl jest lekcją dobroci, czułości i troski wobec wszystkich żyjących istot (koszt biletów wg. cennika).

 

Link do Poradnika o dostępnych formach opieki dla osób z zaburzeniami psychicznymi

Najnowsze artykuły