Ferie w mieście od poniedziałku. Przygotowano wiele atrakcji

Zimowe ferie w Opolu rozpoczną się w najbliższy poniedziałek (15.01) i potrwają do 28 stycznia. Do wyboru jest ponad 150 różnych zajęć sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych zorganizowanych w miejskich obiektach i instytucjach.

Ze swoją kulturalną lub sportową ofertą wyszły wszystkie miejskie instytucje. Tradycyjnie w MDK w Opolu przygotowano dwa turnusy półkolonii – w pierwszy i drugi tydzień ferii. Aktywności dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych ma w swojej ofercie Miejskie Centrum Wspomagania Edukacji.

Szeroką gamę zajęć przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na ściance wspinaczkowej „Rysa” odbędzie się 5 – dniowy kurs nauki wspinaczki z Klubem „Zerwa”. Turnusy odbywają się w dwóch terminach (15-19.01, 22-26.01).

Lodowisko przy Toyota Park oferuje otwarty kurs nauki jazdy w godz. 10.00 – 11.00 w cenie biletu. Lodowisko TOROPOL 20 i 21 stycznia zaprasza do udziału w akcji „Zimowy Narodowy w trasie”. To zajęcia nauki jazdy w formie zabawy połączone ze strefą konkursów z animatorami.

Opolskie baseny oferują kursy nauki pływania, w pierwszym tygodniu na KP „Akwarium”, a w drugim na KP „Wodna nuta”. Cena turnusu to 60 zł.  Zapisy mailowo pod adresami: akwarium@mosir.opole.pl, wodnanuta@mosir.opole.pl.

W drugim tygodniu ferii odbędą się bezpłatne zajęcia sportowe z wicemistrzem olimpijskim Bartłomiejem Bonkiem w godz. 13.00 – 14.00 w Toyota Park.

23 stycznia br. o godz. 11.00 na Zamku Górnym wszyscy chętni będą mieli niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w warsztatach zdobienia bawełnianych toreb wzorem inspirowanym regionalnymi motywami kwietnymi. Wieża Piastowska zaprasza na wyjątkową formę zwiedzania Opola. Questing „Zakątki Opola Ambitny Książę”, bo o nim mowa, to rodzaj gry terenowej mającej na celu odkrywanie dziedzictwa kulturowego i poznawanie interesujących miejsc. Questing rozpocznie się 16 stycznia o godzinie 11.00.

W MBP przygotowano zajęcia pt. „Magiczne wrota”. To warsztaty z elementami zadań logicznych, łamigłówek, zagadek, zabaw ruchowych i plastycznych opartych na motywach baśniowych z literatury dziecięcej. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-10 lat. Spotkania odbywają się w dwóch turnusach, w godz. 12.00 – 14.00 w Pokoju Bajek w MBP Opole. Każdy z nich trwa pięć dni i kończy się balem karnawałowym, na którym dzieci wystąpią w baśniowych przebraniach. Nie obowiązują zapisy.

Biblioteczny Orient Express, czyli z bajką po mapie to propozycja Oddziału Dziecięco – Młodzieżowego przy pl. Kopernika. To literackie ferie dla dzieci z elementami animacyjnymi, pomysłowymi działaniami artystycznymi, które pozwolą na kreatywne spędzenie czasu i poznanie niezwykłych bajek oraz ciekawych miejsc w różnych częściach świata. Uczestnicy otrzymają specjalną mapę, na której będą mogli oznaczać miejsca odwiedzane na warsztatach. Zajęcia odbywać się będą w dwóch turnusach: 15.01-19.01 oraz 22.01-26.01 w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowy przy pl. Kopernika 10, dla dzieci w wieku 8-12 lat od poniedziałku do piątku w godzinach: 12.00-14.00 Zapisy telefoniczne pod numerem: 512 270 685.

Quiz – zimowa piosenka w Muzeum Polskiej Piosenki to zajęcia prowadzone w formie edukacyjnej gry o polskiej piosence. Zadaniem drużyn będzie rozpoznanie na czas jak największej liczby utworów muzycznych oraz podanie ich tytułów. Wiek uczestników: 8-14 lat. Podczas „Kolorowych dźwięków”, czyli drugiej propozycji Muzeum, uczestnicy będą muzykować przy użyciu kolorowych instrumentów, a także poznają podstawowe pojęcia i elementy muzyki, takie jak: rytm, melodia, harmonia. Wiek uczestników: 7-11 lat. Maksymalna liczba uczestników w grupie: 20 osób. Zapisy na zajęcia pod tel. 534 210 074. Warsztaty odbędą się 15 stycznia br.

Galeria Sztuki Współczesnej na każdy tydzień ferii przygotowała cykl zajęć. W pierwszym tygodniu ferii pt. „Czy mój brat jest Cyklopem”? (15–19.01.2024).To warsztaty, podczas których uczestnicy tworzyć będą wizerunki Cyklopa. Wizerunek mitycznego olbrzyma z jednym okiem stworzą w technice kolażu, wykorzystując różnorodne  struktury  przyklejanych papierów oraz tkanin.  To będzie zabawa w poszukiwanie nowatorskiej formy dla fantastycznej postaci. W drugim tygodniu odbędą się zajęcia pt. „Odloty” (22­­­–26.01.2024). To warsztaty konstruktorskie, podczas których zostaną stworzone latające machiny. Latające konstrukcje, przypominające samoloty,  pomogą w sposób symboliczny pożegnać się z trudnymi doświadczeniami młodości.  Od poniedziałku do środy o godz.10.00 zajęcia przewidziane są dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym zapisaniu się pod adresem e-mail: jchyzy@galeriaopole.pl. W czwartek i piątek o godz.10.00 warsztaty otwarte dla osób indywidualnych po zakupieniu biletu-wejściówki (dostępne od 10.01) w kasie GSW.

Szczegółowy program: https://www.opole.pl/dla-mieszkanca/aktualnosc/ferie-w-miescie-pelne-atrakcji-przewodnik

Najnowsze artykuły