Jubileuszowa 50. edycja Rajdu Festiwalowego za nami

Michał Rokita z pilotem Wojciechem Habudą okazali się najlepsi w imprezie, która towarzyszy Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki.

Rajd Festiwalowy ma oprawę godną wielkich imprez. Jego uczestnicy start honorowy mieli w Rynku. W sercu miasta odbyło się też uroczyste zakończenie zmagań. Załogi ścigały się w Opolu (była próba w okolicach ul. Reymonta i przy wiadukcie kolejowym im. Żołnierzy Wyklętych), a także w podopolskich miejscowościach. Rajd organizowany przez Automobilklub Opolski był eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie stanęło więc sporo utytułowanych kierowców z dużym doświadczeniem.

Takim był Wojciech Chuchała, który wystąpił gościnnie. W Rajdzie Festiwalowym często występują artyści polskiej estrady i tak było i tym razem. W rolę pilota Chuchały wcielił się bowiem Michał Wiśniewski. Rajdowy mistrz Polski i Europy (w klasyfikacji ERC 2) oraz wokalista zespołu Ich Troje utworzyli świetny duet. Jadąc Fordem Fiesta Proto okazali się najszybsi w klasie Gość 4WD.

W klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się duet Michał Rokita – Wojciech Habuda (Renault Clio; Automobilklub Stomil Dębica), drugie miejsce ze stratą 11,5 sekundy zajął Łukasz Godula jadący z pilotem Danielem Nowakiem (Honda Civic, Automobilklub Śląski), a trzecie Maciej Matysiak z pilotem Andrzejem Filipkiem (Renault Clio; Auto Moto Klub; strata 22,6 sek.).

Na zdjęciu najlepsza załoga Rajdu Festiwalowego: Michał Rokita (w środku) i Wojciech Habuda (z lewej) odbiera statuetki dla zwycięzców od prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego.

Najnowsze artykuły