Jutro ruszy przebudowa skrzyżowania Nysy Łużyckiej z Luboszycką. Mamy ważne informacje dla kierowców i pieszych

Jutro (31.07) rozpocznie się przebudowa skrzyżowania na ulicach Nysy Łużyckiej i Luboszyckiej. Będą zmiany w organizacji ruchu. Wykonawca prace podzielił na sześć etapów.

Pierwszy z nich zakłada przebudowę chodnika na Nysy Łużyckiej na odcinku od Luboszyckiej do zjazdu na rondo. Chodnik będzie wyłączony z użycia, a ruch pieszych zostanie przeniesiony na drogę dla rowerów pomiędzy Luboszycką a Budowlanych. Wykonawca na ten czas zapewni dojście mieszkańców do posesji oraz do przejścia podziemnego.

Drugi i trzeci etap to korekty wysp. Najpierw na zjeździe z estakady, a następnie w pasie rozdziału w ciągu ul. Batalionów Chłopskich, na wysokości Luboszyckiej.

W ramach czwartego etapu przebudowane zostanie samo skrzyżowanie Nysy Łużyckiej i Luboszyckiej. Nastąpi korekta łuku, którym skręcamy z Luboszyckiej w stronę ronda. W tym samym czasie, w obrębie skrzyżowania, będzie prowadzona budowa drogi pieszo-rowerowej.

Następnie wykonawca przystąpi do budowy wyspy kanalizującej, która będzie znajdowała się na środku skrzyżowania ulic Luboszyckiej z Nysy Łużyckiej i Batalionów Chłopskich. W ramach tego etapu wyłączony z użytkowania zostanie – po obu stronach skrzyżowania – środkowy pas do jazdy prosto.

Etap szósty, ostatni to wykonanie oznakowania poziomego.

Zakładany koniec prac to przełom października i listopada.

Najnowsze artykuły