Jutro w Opolu IV Rajd Rowerowy oraz piknik rodzinny

6-kilometrowa trasa czeka na uczestników IV Opolskiego Rajdu Rowerowego, który już jutro (17.09) przejedzie ulicami stolicy regionu. Start o godzinie 11.00 na terenie Toyota Parku.

Trasa będzie prowadziła od Stegu Arena i Toyota Park ulicą Oleską, rondem Alfonsa Zgrzebnioka oraz ulicami Żeromskiego, Reymonta, Ozimską, Horoszkiewicza, Sosnkowskiego, Okulickiego aż do mety przy Toyota Parku.

Podczas rajdu będzie prowadzona zbiórka na Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu – poza wrzuceniem do puszki można przynieść karmę suchą i mokrą dla psów i kotów

Uczestnicy otrzymają pamiątkowe kominy, odblaski oraz słodkie upominki (batony). Na spragnionych czekać będzie stanowisko WIK z dostępem do wody Opolanki. Podczas pikniku będzie można skorzystać z animacji dla dzieci, wziąć udział w konkursach. Do wygrania będą rośliny, okazja do przejażdżki na rowerach elektrycznych w specjalnym centrum testowym. Zobaczymy nietypowe rowery elektryczne: cargo, ryksza, fatbike 24″, enduro i składaki.

Centrum testowe rowerów elektrycznych dla pierwszych uczestników (już od godz. 10:30) przewidziało gadżety ufundowane przez BOSCH i ebike Systems (bidony, torby BOSCH) oraz zupełnie za darmo do wypożyczenia na event rowery elektryczne ECOBIKE. Wystarczy zgłosić się pod namiot FIRMOWY PRO-SPORT z logiem ECOBIKE I BOSCH w godzinach 9.30-10.00.

Chętni zobaczą autobus elektryczny, ekologiczne samochody sponsora tytularnego Toyoty Park, a także skorzystają z miasteczka rowerowego i atrakcji przygotowanych przez partnerów wydarzenia – Policję, Straż Miejską, Lasy Państwowe, PKP, MDK i innych. Ci ostatni obiecali najmłodszym warsztaty plastyczne, w trakcie których zaplanowano modelowanie balonów i malowanie twarzy.

Opolski Rajd Rowerowy jest elementem obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu i Europejskiego Tygodnia Mobilności w ramach którego zaplanowano jeszcze kilka innych wydarzeń i akcji:

  • 18.09. – 22.09.2023r. (pon.-pt.) – Kampania edukacyjna Straży Miejskiej w Opolu w szkołach podstawowych w zakresie bezpieczeństwa poruszania się dzieci ulicami w peryferyjnych dzielnicach miasta Opola, gdzie dzieci częściej poruszają bez opieki osoby dorosłej, poruszając się poboczem drogi lub rowerem. Zajęcia obejmą również edukację w zakresie zasad bezpieczeństwa poruszania się jako pieszy, rowerzysta, jak również innymi środkami transportu po drodze publicznej, dodatkowo promując alternatywne ekologiczne środki transportu.

Działania profilaktyczne Komendy Miejskiej Policji w Opolu w placówkach oświatowych pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.

Wystawa „70 lat komunikacji miejskiej w Opolu” – Plac Kopernika.

  • 22. 09. 2023r. (pt.) – Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla wszystkich pasażerów z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, bez konieczności kasowania biletów.
  • 23. 09. 2023r. (sob.) – Dzień Otwarty Zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Opolu – godz. 10.00 – 16.00, zwiedzanie, tajniki pracy kierowców, dyspozytorów i zaplecza technicznego itd.

 

Firma TIER Mobility SE, operator wypożyczalni elektrycznych hulajnóg z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności  zaoferował kody zniżkowe uprawniające do 2 bezpłatnych odblokowań i 20 minut na przejazdy w ilości 100 sztuk do wykorzystania w dniach 16-22.09.br., które będą również nagrodami w konkursach podczas festynu.

Najnowsze artykuły