Kierowcy poszukiwani. MZK prowadzi rekrutację

Miejski przewoźnik szuka osób, które chciałyby zasiąść za sterami autobusów. O pracę mogą aplikować również osoby, które nie posiadają prawa jazd kategorii D. Spółka zapewnia pomoc w zdobyciu uprawnień.

Osoby, które chcą u nas pracować, ale musiałyby pójść na kurs prawa jazdy, mogą liczyć na wsparcie – mówi Ewelina Laxy z MZK Opole. – Od początku roku zatrudniliśmy 22 osoby. Cały czas jednak prowadzimy nabór. Jeżeli są osoby, które nie boją się wyzwań, lubią jazdę ulicami miasta – zachęcamy do kontaktu. Ważne jest też, aby lubić pracę z ludźmi. Jesteśmy otwarci na osoby chcące pracować nie tylko w ramach umowy o pracę, a także w ramach umów cywilno-prawnych np. na umowę zlecenie. Zapewniamy wsparcie we wdrożeniu się w pracę, a także pokrycie kosztów wymaganych szkoleń okresowych.

Jak przyznaje Ewelina Laxy, przyszli kierowcy będą musieli pozytywnie przejść proces rekrutacyjny.

Najpierw musi wpłynąć aplikacja osoby chętnej, a potem zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli kandydat przejdzie ją pozytywnie, wtedy rozpoczynamy proces wdrożenia do pracy. Po zdaniu testów, na przykład ze znajomości regulaminu przewozu, następuje czas praktyki. Każdy kierowca, zanim wyjedzie samodzielnie na trasę, najpierw szkoli się z patronami. Oznacza to, że przez 2 tygodnie prowadzi autobus pod nadzorem osób szkolących – zaznacza Laxy.

Obecnie za sterami autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego zasiadają 193 osoby. Wśród nich jest 25 pań. Osoby zainteresowane podjęciem pracy w MZK Opole mogą kontaktować się ze spółką telefonicznie, dzwoniąc pod numer 77 40 23 127 lub mailowo, wysyłając aplikację na adres: kadry@mzkopole.pl.

Najnowsze artykuły