Kończy się pierwszy etap prac budowy Centrum Przesiadkowego Opole Południe

Dobiegły końca roboty ziemne. Jednym z głównych celów było podwyższenie terenu do poziomu ulicy Krapkowickiej. Wykorzystano do tego 26 tysięcy kubików piasku.

Pogoda sprzyja i niebawem rozpoczną się kolejne etapy. Najpierw budowa kanalizacji deszczowej wraz z separatorem. Kanalizacja została zaprojektowana w taki sposób, aby nie ingerować w sam parking, dlatego będzie położona wokół tego terenu. Parking będzie biologicznie czynny. Co to oznacza? Parkować będziemy na geokratach. Dzięki temu woda będzie swobodnie wchłaniała się w ziemię, a następnie za pomocą drenażu trafiała do kanalizacji. Te prace planowane są do połowy sierpnia. W międzyczasie rozpoczniemy roboty teletechniczne. Głównym ich elementem jest montaż czujników na miejscach parkingowych. To pozwoli na bieżące przekazywania informacji o liczbie wolnych miejsc na parkingu. Będą one wyświetlane na tablicach systemu ITS Opole.

Centrum Przesiadkowe Opole Południe będzie obsługiwane przez autobusy MZK. Na jego terenie będą również miejsca dla autokarów, motocykli, rowerów oraz cztery stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Prace zakończą się wiosną 2024 roku.

Najnowsze artykuły