REKLAMA

REKLAMA

Marsz Mikołajów otworzy jarmark w Opolu

Opolski Jarmark Bożonarodzeniowy wystartuje 3 grudnia. Wydarzenie rozpocznie się koncertem oraz kolorowym Marszem Mikołajów. Finał to rozświetlenie trzynastometrowej jodły.

Koncert „To właśnie święta” w wykonaniu Jędrzeja Skiby i Sonii Hornatkiewicz na opolskim Rynku będzie wprowadzać mieszkańców w świąteczny nastrój – od godz. 16.00. O tej samej porze spod Centrum Aktywizacji Społecznej przy ulicy Krakowskiej w stronę rynku wyruszy Marsz  Mikołajów. To już ósma edycja tego popularnego wydarzenia. Korowodowi przewodzić będzie Mikołaj w towarzystwie Pani Mikołajowej, w asyście Zespołu Batala Polska, który nada marszowy rytm.

– W tym roku maszerujemy w rytmie życzliwości. Będzie towarzyszył nam pozytywnie nakręcony przyjaciel, czyli Zespół Batala Polska  – informuje Łucja Pisarska-Łabno, prezes „Stowarzyszenia Opolska Pozytywka” organizującego przemarsz.

Podczas marszu jego uczestnicy będą nieśli flagi z podobizną Mikołaja oraz rozmaite źródła światła (świece, lampiony, latarki itp.). Marsz będzie kierował się w kierunku placu Wolności, gdzie odbędzie się pokaz „Tańca Mikołajów” .

Zachęcamy opolan, aby jak co roku przynieśli latarki i inne źródła światła. Jeśli macie Państwo w domach chorągiewki z poprzednich edycji, także zapraszamy do ich przyniesienia. No i warto się przebrać lub chociaż założyć mikołajową czapeczkę” – wyjaśnia prezes „Opolskiej Pozytywki”.

Na rynku Mikołaj wygłosi orędzie, a  Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora wykona ogniowy lub ledowy pokaz tańca.

– Tak jak co roku odbędą się trzy konkursy: na najpiękniejszy strój Mikołaja, najdłuższą – prawdziwą brodę oraz najdłuższy warkocz. Mikołaj przewidział słodkości dla najmłodszych oraz pamiątkowe naklejki” – dodaje Łucja Pisarska-Łabno.

O godz. 17:00 Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski uroczyście rozświetli 13-metrową choinkę podarowaną przez mieszkankę Suchego Boru.