Niecodzienna aukcja w GSW. Dotknij Sztuki

Serwisy ceramiczne, gipsowe rzeźby, koronki a nawet… niezbędnik działkowca. To wszystko będzie można wylicytować na aukcji charytatywnej w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Licytacje odbędą się 9 listopada w siedzibie GSW, a wszystkie możliwe do zdobycia dzieła zostały stworzone przez osoby z niepełnosprawnością wzroku. – Zostały one wykonane w czasie warsztatów, które odbywały się w naszej galerii – mówi dyrektor placówki Joanna Filipczyk. – Są to najciekawsze dzieła, które zostały wytypowane przez Natalię Krawczyk, prowadzącą zajęcia. Oprawiliśmy je, jak na profesjonalnej aukcji – dodaje Filipczyk.

Dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz podopiecznych fundacji Szansa dla Niewidomych. Wśród celów jest m.in. zakup komputerowych, brajlowskich szachów do tyflopunktu w Opolu.

– Dotknij Sztuki to tak naprawdę społeczna zbiórka. Chcemy też zwrócić uwagę na to, że sztukę można „oglądać” różnymi zmysłami. To ważne nie tylko dla osób z niepełnosprawnością wzroku – dodaje Filipczyk.

Przed aukcją odbędzie się oprowadzanie z audiodeskrypcją po aktualnej wystawie. – Będziemy musieli opowiedzieć odwiedzającym, co się na niej znajduje. Ubrać sztukę w słowa – podsumowuje dyrektorka.

Aukcja odbędzie się w przyszły wtorek (9.11) w Galerii Sztuki Współczesnej o godz. 18:30. Zainteresowane osoby proszone są o potwierdzenie przybycia pod numerem telefonu: 77 402 12 35.

Fot. GSW Opole