Nowe nasadzenia w Centrum Przesiadkowym Opole Główne

Nowe nasadzenie wzbogacą ogrody wertykalne zamontowane na budynku. Gatunki roślin zostały dobrane w taki sposób, by stanowiły ozdobę centrum przez możliwie jak najdłuższy okres roku.

Mamy ściany zielone na elewacji zachodniej i północnej, a także na dachu budynku, gdzie zielone ściany uzupełniają roślinność ogrodu poziomego. Na wszystkich ścianach zasadzono ponad 30 różnych gatunków roślin. Są to byliny zimno zielone ale także krzewy, kwiaty czy paprocie. rośliny posadzone w dolnych partiach są bardziej przylegające do ścian, na górze większe – takie które z czasem osiągną nawet wysokość kilku metrów, co da nam trochę efekt 3D – mówi Anna Wysocka z Zakładu Komunalnego w Opolu.

Na północnej ścianie budynku widoczne będą m.in. hortensje, forsycje, aronie oraz bluszcz pospolity. Oprócz tego nasadzone są też śnieguliczka, pęcherznica, żurawki, trzmielia, bergenia, krzewuszka i kosodrzewina.

Jest to miks roślin zimno zielonych i zrzucających liście na zimę, które zapewni nam różnorodność wyglądu ścian w różnych porach roku – część roślin zakwita wiosną lub latem, inne zmienią kolory jesienią – informuje przedstawicielka Zakładu Komunalnego. – Aktualnie jesteśmy na etapie wiosennej pielęgnacji, w przyszłym tygodniu rozpoczyna się nasadzenie na ścianie zachodniej, zakończenie całości prac na początku czerwca – dodaje.

Jakub Koziarz

Dziennikarz, autor tekstów, zajmuje się fotografią, realizacją wideo oraz montażem filmów. W Czasie na Opole zajmuje się tematami kulturalnymi, tj. promocją wydarzeń miejskich oraz ich relacjonowaniem.

Najnowsze artykuły