REKLAMA

REKLAMA

Odra Opole będzie spółką akcyjną

Rada miasta jednogłośnie podjęła decyzję o utworzeniu sportowej spółki “OKS Odra Opole”. Projekt uchwały o jej powołaniu zgłosił prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

 – Będzie to spółka miejska – tłumaczy prezydent Wiśniewski. – Wszystkie jej akcje obejmie miasto. To formuła, która funkcjonuje w kilkunastu ośrodkach w kraju. Zmiany są powodowane tym, że chcemy wzmocnić nasz piłkarski klub. Chodzi też o konieczność profesjonalizacji. Na poziomie pierwszej ligi, w której gra Odra, kluby są spółkami. To formuła znacznie bardziej przejrzysta niż stowarzyszenie, którym jest obecnie Odra.

Decyzja rady miasta jest pierwszym krokiem do przekształcenia klubu w spółkę. Kolejnym jest porozumienie z władzami stowarzyszenia obecnie prowadzącymi Odrę. Kilka tygodni temu został podpisany list intencyjny pomiędzy miastem i stowarzyszeniem. Jego członkowie również widzą konieczność przekształcenia. Ostatnim krokiem jest zgoda Polskiego Związku Piłki Nożnej. Z tym również nie powinno być problemów, bo PZPN sam nalega na kluby uczestniczące w rozgrywkach I czy II ligi (w ekstraklasie są już tylko i wyłącznie spółki) by się przekształcały. Warunkiem zgody jest przejęcie zobowiązań jakie ma stowarzyszenie wobec zawodników czy trenerów.

Dla nas od początku było jasne, że te umowy będą respektowane, bo umów należy dotrzymywać – zaznacza prezydent Wiśniewski. – Dziękuję radym za jednomyślne poparcie decyzji o przekształceniu klubu. Wszyscy mamy świadomość, że Odra jest marką Opola i warto, by jak w przeszłości stała się sportową dumą nie tylko miasta, ale też całego regionu.

Na zdjęciu piłkarze Odry.

Najnowsze artykuły