Opole czeka wielkie odkomarzanie

Począwszy od poniedziałku nasze miasto czeka wielkie odkomarzanie, któremu podlegać będą tereny najczęściej uczęszczane przez mieszkańców i turystów. Niebawem poznamy szczegółowy harmonogram tej akcji.

Dezynsekcja rozpocznie się prawdopodobnie w poniedziałek od okolic Amfiteatru, poza tym obszarami poddanymi tej akcji będą: Wyspa Bolko (bez Ogrodu Zoologicznego), park na osiedlu Armii Krajowej, park Nadodrzański, ścieżki nad Odrą, skarpy i zieleń przy kanale Młynówka, basen letni Błękitna Fala, kąpieliska Bolko i Malina, wyrobiska Silesia i Piast, okolice Skansenu, MDK-u, Stawku Barlickiego oraz cmentarz komunalny w Opolu-Półwsi (stara część nekropolii).

Odkomarzanie terenu miasta Opola realizowane będzie przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe “Motta” za pomocą środków Cyper Fog 200EC oraz Cipex 10E.

Co ciekawe miasto inwestuje również w naturalne rozwiązania, wszak na terenie Opola jest zamontowanych łącznie około 400 budek dla jerzyków, które są wręcz pogromcami komarów. Świadczy choćby o tym to, iż według statystyk jeden taki ptak jest w stanie zjeść do około 20 tys. komarów dziennie! Ostatnie obserwacje z kolei wykazały, że jerzyki zasiedliły blisko 70 budek, co jest już bardzo dobrym wynikiem. W dodatku z czasem ta liczba może jeszcze wzrosnąć.