Opole „wraca do gry”

Po dwóch latach ograniczonego kontaktu i przekładanych przez pandemię wydarzeń Opole także budzi się do życia i wraca do gry z nową energią. Wszyscy spragnieni spotkań, koncertów i innych imprez plenerowych, bez ograniczeń i limitów nie będą mogli narzekać.

Pierwszą większą imprezą w takim stylu było sobotnie Święto Wojciechowe, gdzie nie obyło się bez wielu atrakcji dla całych rodzin.

– Dopisała pogoda, frekwencja również udana i naprawdę można było się pobawić – cieszy się prezydent naszego miasta Arkadiusz Wiśniewski. – Przypomniały nam się czasy sprzed pandemii, gdy można było brać udział w otwartych imprezach. Mam nadzieje, że te czasy już z nami zostaną i „wracamy do gry” – obrazował.

Tym bardziej, że jeszcze do połowy tego roku miasto planuje na nowo zaskoczyć dużą liczbą plenerowych wydarzeń, w których każdy odnajdzie coś dla siebie. Wkrótce ogłoszone zostaną szczegóły Dni Opola, a te odbędą się od 20 do 22 maja. To będzie kilkudniowe, gwarne święto miasta i jego mieszkańców, które zelektryzuje swoją energią i różnorodnością.

Już teraz zapraszamy także na zaplanowany na pierwszy weekend czerwca Festiwal Książki. Kluczem do sukcesu tej imprezy jest program pełen wielkich nazwisk literatury. Znów spotkacie ich na opolskim Placu Wolności.

Stałym punktem programu będą również wydarzenia wokół Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki (17 – 19 czerwca) i Nocy Kultury (24 czerwca).

Będziemy systematycznie przybliżać Wam szczegóły kolejnych imprez i informować na bieżąco. Szukajcie informacji na naszej stronie, w social mediach i w aplikacji KLIK OPOLE 2.0.