Próbował wyłudzić pieniądze, został zatrzymany

Policjanci z opolskiej KMP zatrzymali opolanina, który próbował wyłudzić pieniądze dopuszczając się rozboju, groził podpaleniem mieszkania i uszkodził samochód pokrzywdzonej. Jako, że działał w warunkach recydywy grozi mu teraz do 18 lat więzienia.

W minioną sobotę dyżurny policji otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że ktoś biega po budynku wielorodzinnym z przedmiotem przypominającym broń. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci.

– Jak ustalili mundurowi, mężczyzna grożąc 23-latce, miał zażądać od niej gotówki. Miał przy tym straszyć kobietę, że podpali mieszkanie należące do jej krewnej – tłumaczy Agnieszka Nierychła z KMP dodając, iż na miejsce zadysponowano policyjnego negocjatora, przewodnika z psem oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji. – Mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów podczas próby ucieczki samochodem, a kryminalni zabezpieczyli przy zatrzymanym pistolet gazowy.

Następnego dnia 41-latek usłyszał zarzut rozboju, gróźb karalnych i uszkodzenia mienia. Policjanci wraz z prokuraturą wystąpili do sądu o jego tymczasowy areszt. Teraz na proces będzie oczekiwał w warunkach izolacji.