Złodziej rowerów zatrzymany [ZDJĘCIA]

Włamywał się i kradł markowe rowery. 42-latek został namierzony i zatrzymany przez kryminalnych z Komisariatu II Policji w Opolu. Policjanci postawili mu 5 zarzutów, jednak sprawa jest rozwojowa.

Na ten moment do sprawy zabezpieczono 10 rowerów, które mogą pochodzić z przestępstwa. W ostatnim czasie do opolskich policjantów docierały zgłoszenia o kradzieżach rowerów na terenie miasta. Po przesłuchaniu świadków, zabezpieczeniu śladów i zebraniu licznych dowodów trop zaprowadził policjantów do 42-letniego mieszkańca Opola.

W trakcie zatrzymania podejrzewanego funkcjonariusze zabezpieczyli kilka markowych rowerów o łącznej wartości około 50 000 złotych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 5 zarzutów, m.in. kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają przedstawienia mu dalszych zarzutów.

Funkcjonariusze przy zatrzymanym zabezpieczyli 10 rowerów, co do których mają podejrzenie, że mogą pochodzić z przestępstwa. Apelują do osób, które rozpoznają swoje skradzione rowery o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z KIIP w Opolu, pod numerem telefonu 47 864 26 25.

Na zdjęciach rowery zabezpieczone przez opolską policję.

Najnowsze artykuły