Rajd Przedszkolaka – o bezpieczeństwie i zdrowiu

W Stegu Arenie odbył się Opolski Rajd Przedszkolaka. Był doskonałą formą integracji najmłodszych oraz okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa i zdrowego trybu życia.

W Rajdzie udział wzięło 17 reprezentacji przedszkoli publicznych z Opola, czyli ponad 100 przedszkolaków w wieku 5-6 lat. Dzieci rywalizowały w kilku konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i umiejętności. Poruszane były kwestie zakresu bezpieczeństwa, poruszania się po drodze, odpowiedzialnych zachowań na wakacjach, zdrowego stylu życia i higieny. Poza tym dzieci uczestniczyły  w różnych zabawach, grach ruchowych i sprawnościowych.

Każdy zespół startował na specjalnie przygotowanym stanowisku konkursowym. Tam nad przebiegiem zmagań czuwał sędzia (w tę rolę wcielili się uczniowie LO nr IX w Opolu) oraz różne zadanie. Liczył się się refleks, współpraca i wiedza, ale też zabawa.

Wszyscy poradzili sobie doskonale, a najważniejszy był dobry humor, którego było bardzo dużo. Zwłaszcza, że sportową atmosferę stworzyli kibice. Najmłodszych opolan z trybun gorącym dopingiem wspierali rodzice, koleżanki i koledzy oraz goście.

Przedszkolaki, biorące udział w imprezie otrzymały drobne upominki (gry planszowe, materiały plastyczne), a na wszystkich „czekał” poczęstunek ufundowany z budżetu miasta Opola.

Organizatorami imprezy byli: Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola, Komenda Miejska Policji w Opolu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Opolu oraz Fundacja Pro-Lege.

Najnowsze artykuły