Zwycięstwo Gwardii Opole z MMTS-em Kwidzyn

W meczu 8. kolejki PGNiG Superligi piłkarze z Opola pokonali w Stegu Arenie MMTS Kwidzyn 29-25.

Dla Gwardii było to piąte zwycięstwo w sezonie. Mecz dostarczył sporo emocji. Pierwsza połowa była wyrównana. Na początku drugiej goście odskoczyli na cztery gole i prowadzili 20-16 w 40. min. Przez kolejnych 10 minut nie zdobyli jednak ani jednego gola. Świetnie w bramce naszej ekipy spisywał się Adam Malcher, który w drugiej połowie zaliczył kilka świetnych interwencji.

Obronił on aż cztery rzuty karne. W ataku ton nadawała trójka: Kamil Mokrzki, Mateusz Jankowski i Karol Siwak. Gwardia odrobiła straty, po tym wyszła na prowadzenie i już go nie oddała. W końcówce jeszcze powiększała przewagę.

Teraz w rozgrywkach PGNiG Superligi nastąpi trwająca dwa i pół tygodnia przerwa. To będzie czas dla reprezentacji. Z Gwardii do kadry narodowej seniorów został powołany Malcher. Nasza drużyna narodowa poleci do Argentyny, gdzie w turnieju towarzyskim (od 23 do 25 października) zmierzy się z zespołem gospodarzy, Rosją i drugą reprezentacją Hiszpanii.

Do kadry B powołania dostali bramkarz Mateusz Zembrzycki i rozgrywający Maciej Zarzycki. Ta drużyna rozegra dwa towarzyskie mecze z reprezentacją Holandii na wyjeździe (22 i 23 października). Z kolei kadra narodowa juniorów 26 i 27 października zagra dwa spotkania towarzyskie w Dzierżoniowie z rówieśnikami ze Słowacji, a szansę na występ w tych meczach mają dwaj gwardziści: rozgrywający Szymon Działakiewicz i skrzydłowy Filip Stefani.

Gwardia Opole – MMTS Kwidzyn 29-25 (15-14)

Gwardia: Zembrzycki, Malcher – Siwak 5, Zarzycki 3, Mokrzki 7, Jankowski 7, Mauer 2, Milewski, Morawski 1, Działakiewicz 4, Skraburski. Trener Rafał Kuptel.
MMTS: Szczecina, Dudek, Matlęga – Grzenkowicz 2, Kryński 5, Peret 5, Adamski 2, Biegaj 6, Guziewicz 1, Netz 3, Ossowski, Kutyła, Landzwojczak 1, Przytuła. Trener Dmytro Zinczuk.
Sędziowali Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski (obaj Zielona Góra). Kary: Gwardia 14 min, MMTS 16 min. Widzów 700.