Pewna wygrana zespołu Uni w Krośnie

W pierwszym meczu rundy rewanżowej I ligi siatkarek nasze zawodniczki pokonały drużynę Karpat 3:0.

Marcin Sagan

Na inaugurację sezonu zawodniczki Uni w Stegu Arenie wygrały 3:0 pozwalając rywalkom na zdobycie zaledwie 36 punktów. W rewanżu w Krośnie przeciwniczki zdobyły więcej punktów, ale i tak nasze siatkarki zwyciężyły łatwo.

W pierwszym secie opolanki bardzo dobrze grały blokiem i szybko zyskały przewagę. Było 13:5 dla nich, potem 21:11. Rozluźnienie w końcówce sprawiło, że gospodynie nieco zmniejszyły straty.

Druga odsłona była najbardziej wyrównana. Krośnianki ryzykowały na zagrywce i w ataku. To przynosiło im powodzenie. Prowadziły kilkoma punktami. Losy seta zmieniły się, gdy w polu serwisowym pojawiła się atakująca Uni Sandra Szczygioł. Opolanki w jednym ustawieniu zdobyły kilka punktów. Nie tylko odrobiły stratę, ale i objęły prowadzenie, którego już nie oddały. W drugiej partii było sporo błędów z obu stron, a nerwowość wprowadzały również kontrowersyjne decyzje sędziów.

W trzecim secie opolanki podrażnione nieco słabszą swoją grą w drugiej partii od początku były bardzo skoncentrowane. Grały praktycznie bez błędów i pewnie zwyciężyły do 15.

Kolejny dobry mecz zagrała wspomniana Szczygioł. W obronie bardzo dobrze spisywała się libero – Aleksandra Szczygłowska. Podkreślić też należy dobrą grę w bloku i ataku obu środkowych: Magdaleny Janiuk i Dominiki Witowskiej. Łącznie zdobyły one 17 punktów.

Po tym zwycięstwie nasz zespół awansował z 6. na 3. miejsce w tabeli. Kolejny mecz zagra u siebie. W Stegu Arenie podejmie Stal Mielec. To spotkanie odbędzie się w sobotę 21 grudnia, a rozpocznie się o godz. 15.30.

Karpaty Krosno – Uni Opole 0:3 (17:25, 22:25, 15:25)
Uni: Makarowska, Gierak, Janiuk, Szczygioł, Stronias, Witowska, Szczygłowska (libero). Trener Nicola Vettori.

Na zdjęciu w środku libero opolskiej drużyny Aleksandra Szczygłowsska, która świetnie gra ła w obronie. Z lewej kapitan opolskiego zespołu Ilona Gierak, z nr 20 środkowa Dominika Witowska. Fot. Mariusz Matkowski.

Terminarz, wyniki i tabela I ligi siatkarek (link poniżej).