Udział w play offach mocno się oddalił

Siatkarze AZS-u Politechniki ulegli w Bielsku-Białej ostatniej drużynie w tabeli grupy V rozgrywek II ligi.

Marcin Sagan

To miała być łatwa przeprawa dla będących ostatnio w dobrej formie opolan. Wszak drużyna rezerw I-ligowego BBTS-u miała w tym sezonie na koncie komplet 11 porażek i zaledwie dwa wygrane sety. Tyle, że gospodarze przystąpili do gry z czterema zawodnikami na co dzień występującymi w pierwszej drużynie BBTS-u.

Umiejętności tej czwórki graczy okazały się decydujące dla losów spotkania. Miały znaczenie zwłaszcza w pierwszym i trzecim secie, w których miejscowi byli nieznacznie lepsi. W drugim bielszczanie byli zdecydowanie lepsi. W całym meczu zespół AZS-u popełniał zbyt dużo błędów, by móc liczyć na jakąś zdobycz punktową.

Niestety porażka mocno ogranicza szanse naszej ekipy na miejsce w pierwszej czwórce i awans do fazy play off. Gdyby zgodnie z planem udało się wygrać 3:0 lub 3:1 w Bielsku-Białej, to w tabeli opolanie wyprzedziliby Volley Rybnik. Nadal jednak mają do zajmujących 4. miejsce rybniczan dwa punkty straty. Do końca fazy zasadniczej zostały jeszcze tylko dwie kolejki i akademicy mają trudnych rywali: wicelidera – MKS Andrychów u siebie i trzeciego w tabeli Kęczanina Kęty na wyjeździe. Najbliższy mecz z ekipą z Andrychowa podopieczni trenera Zbigniewa Rektora zagrają w sobotę 1 lutego. Spotkanie w hali przy ul. Małopolskiej rozpocznie się o godz. 16.00.

BBTS II Bielsko-Biała – AZS Politechnika Opole 3:0 (25:22, 25:14, 25:23)
AZS: Wojciechowski, Kaczmarek, Kolański, Wywrot, Setlak, Włodek, Ochrymczuk (libero) – Kopacz, Stawiany, Nowak. Trener Zbigniew Rektor.

Na zdjęciu zawodnicy AZS-u. Od lewej Daniel Ochrymczuk, Maciej Kaczmarek i Radosław Kolański. Fot. Andrzej Klimek.

Terminarz, wyniki i tabela grupy V rozgrywek II ligi siatkarzy (link poniżej).