UNI Opole nie przestają wygrywać

Tylko w drugim secie UNI Opole nie grało na poziomie, do którego przyzwyczaiło w ostatnich spotkaniach. Podopieczne trenera Nicoli Vettoriego pewnie pokonały w Stegu Arenie Karpaty Krosno 3-1, dzięki czemu awansowały na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Od początku Wilczyce rozdawały karty na parkiecie, co podkreśliło zdobycie punktu przez libero. Z minuty na minutę przewaga gospodyń rosła, a przyjezdne widząc tak dobrą grę UNI tego seta wręcz odpuściły, ulegając 25:17.

Początek drugiej odsłony wyglądał niemal bliźniaczko, a opolanki dość szybko stworzyły sobie sześciopunktową przewagę. Mogłoby się wydawać, że jest ona bezpieczna – jednak nic bardziej mylnego. Zawodniczki z Krosna akcja po akcji zmniejszały stratę do gospodyń. UNI musiało w drugim secie uznać wyższość przyjezdnych, ulegając 22:25.

Trzeci set tego spotkania można uznać za najlepszy w tym sezonie, jeśli chodzi o podopieczne trenera Nicoli Vettoriego. UNI kończyły niemal każdy atak, broniąc przy tym odpowiedzi przyjezdnych. Dzięki temu prowadziły już 13 punktami. Ostatecznie tę partię wygrały 25:16.

Czwarta część meczu, która okazała się z resztą ostatnią była bliźniaczo podobna do końcówki poprzedniej. Wilczyce miały spore przestoje w grze, jednak gdy było trzeba, to były w stanie ułożyć swoje szyki i zdobywać punkty seriami. To pomogło im zwyciężyć tego seta 25:15, notując tym samym komplet punktów.

UNI Opole 3-1 (25:17, 22:25, 25:16, 25:15) Karpaty Krosno
UNI: Makarowska, Stronias, Orzyłowska, Sieradzka, Kłoda, Rybak, Wąsik, Ciesiulewicz, Trojan, Borawska, Adamek (libero). Trener: Nicola Vettori.
MVP: Gabriela Makarowska