Uważajcie na zmiany w rejonie dworca Opole Wschodnie

Od 1 grudnia zmieni się organizacja ruchu w rejonie dworca Opole Wschodnie. Prace związane są z budową obiektów w ciągu ulic Bohaterów Monte Casino i Batalionów Chłopskich, czyli tzw. tunelu pod ulicą Oleską.

Ruch z Zaodrza w kierunku Strzelec Opolskich będzie odbywał się nową jezdnią od strony ekranów akustycznych, dalej przez  wybudowane centrum przesiadkowe, ulicę Katowicką i ulicę Kośnego. Z ulicy Kośnego będzie trzeba skręcić w prawo i dalej ruch już będzie odbywał się normalnie.

Dodatkowo, jadąc od strony Zaodrza będzie możliwość skrętu w prawo w ulicę Oleską . Ze Strzelec Opolskich w kierunku Zaodrza ruch będzie odbywał się analogicznie. Z ulicy Plebiscytowej będziemy wjeżdżać w Kośnego, dalej pojedziemy przez ulicę Katowicką, centrum przesiadkowe i ulicę Batalionów Chłopskich. Nie będzie możliwości skrętu w lewo, w ulicę Oleską! Z osiedla AK, jadąc ulicą Oleską do centrum będzie można to zrobić tylko przez osiedle Chabry lub ulicę Kusocińskiego .

Na stację BP będzie można wjechać z ulicy Plebiscytowej nowo wybudowaną drogą prowadzącą do powstającego Centrum Usług Publicznych. Wyjazd będzie możliwy w kierunku ulicy Kośnego.

Na stację Orlen wjazd i wyjazd będzie możliwy tylko z ulicy Oleskiej.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły