Z rajdu rowerowego prosto na piknik – przed nami atrakcyjna niedziela!

Most pieszo-rowerowy im. Joachima Halupczoka już otwarty. Teraz z Zaodrza na Wyspę Bolko i z powrotem jest znacznie krócej. Z tej okazji w niedzielę, 20 września, zapraszamy na I Opolski Rajd Rowerowy, który wystartuje o godzinie 11:00. A zaraz po nim wspaniale zapowiadający się piknik, a w jego trakcie mnóstwo atrakcji. Na zdjęciu most i miejsce, gdzie odbędzie się niedzielny piknik.

Wszyscy chętni, którzy pojawią się z rowerem (ale także bez) w Parku 800-lecia, mogą wziąć udział w zabawie. Do przejechania będzie pięć kilometrów. Trasa poprowadzi przez most im. Joachima Halupczoka, ulicami Krapkowicką, Niemodlińską, Sądową, Sienkiewicza, Żeromskiego, Ozimską, Kołłątaja, 1 maja, Korfantego, Dobrego i Powstańców Śląskich. Następnie cykliści przejadą mostem Ireny Sendlerowej do parku, gdzie rozpocznie się całe wydarzenie.

Na rowerzystów czekać będą kominy (do zasłaniania nosa i ust) oraz  kiełbaski. Dla najmłodszych zaplanowano długą listę atrakcji, w tym animacje, malowanie twarzy oraz maskotki, z którymi będzie można zrobić sobie zdjęcie. Dla „głodomorów” przygotowano trzy stanowiska grillowe z kiełbaskami i pieczywem, obsługiwane przez harcerzy (dla rowerzystów biorących udział w rajdzie przygotowanych będzie 500 darmowych kiełbas). Staną też Food truck MANIFEST z zapiekankami i napojami, Food truck Smaku Czar, mający w ofercie m.in. żeberka i hot dogi oraz San EkoBar z wegetariańskimi hot dogami, zapiekankami, słodkimi churros i lemoniadą. Nie zabraknie także oczywiście waty cukrowej, kukurydzy, popcornu oraz rollbaru z piwem.

W głównej strefie pokazowej zaplanowano Zumbę (godz. 12:00), rowerowe show w wykonaniu uczestnika programu „Mam Talent” Jonasza Pakulskiego (12:30), SALSA FUERTE, czyli animacje taneczne dla wszystkich – salsa, bachata, kizomba (13:30) i od 14:15 animacje ze SKIBIDIBI.

W strefie pokazowej sztuk walki zaczniemy w samo południe z judokami AZS, następnie karate kyokushin (12:40), Judo Mizukuka (13:00), wreszcie o 14:00 zaprezentuje się Stowarzyszenie Sztuk Walki OSA (aikido).

Będą też treningi pokazowe i zajęcia dodatkowe. Kolejno: trening bokserski OKB Odra (12:00), pokazówka gimnastyki artystycznej (13:30), piłka nożna dla najmłodszych (do 5-go roku życia) Socatos – od 12:00 do 15:00, pokazy Opolskiej Akademii Capoeira (12:00) oraz od 14:00 Joga z Instytutem Zen.

Strefa wystawców podczas pikniku będzie naprawdę długa. Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM poprowadzi konkursy ekologiczne, a do wygrania będą rośliny. Trolik Opole zapewni udział w zajęciach z unihokeja, K2 Arena zamontuje ściankę wspinaczkową,  a MY FITNESS PLACE – zumbę oraz pomiary składu ciała. Stanowisko z maszynami fitness zaprezentuje MRS SPORTY, a z rowerkami stacjonarnymi SPORT PLUS. Będzie też miasteczko lekkoatletyczne. Za animacje na trampolinie odpowiadać będzie JUMP ACADEMY OPOLE, a fundacja Na Kole umożliwi przejażdżki na tandemie. Policja zaprosi na swoje stanowisko edukacyjne, straż miejska do miasteczka rowerowego, swoją strefę zapewni także ECO. Będzie też Akademia Przedszkolaka Tygrysek zapewniająca ogólnorozwojowe zajęcia sportowe, a zapewne jedną z największych atrakcji dla maluchów powinna być SKIBIDIBI czyli pokaz wielkich baniek mydlanych, malowanie buziek, zabawy animacyjne. MOS Opole przygotuje gry i zabawy ogólnorozwojowe, np. badminton, znajdziemy podczas pikniku także stanowisko z balonami i możliwość przejażdżki na rowerach elektrycznych.

A porządku i dobrej zabawy pilnować będą nasze liczne maskotki, czyli Gwarek, OKAESIAK, Trolik, Kaczor Donald, Kaczka Daisy, EDA, Policuś, Mucha Odpaducha i Wróżka Odpadusia.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły