Zaczyna znikać szpetny dworzec PKS i pawilony wokół niego

Na płycie obecnego dworca autobusowego pomiędzy ulicami 1 Maja i Armii Krajowej rozpoczynają się prace. W 2022 roku otwarcie centrum przesiadkowego Opole Główne.

Teren został już wygrodzony przez firmę Warbud i rozpoczynają się prace rozbiórkowe. Zniknie nie tylko infrastruktura starego dworca PKS, ale także wszystkie, zniszczone w większości, pawilony wokół niego. Powstanie czteropiętrowy budynek o powierzchni 13,5 tys. metrów kwadratowych. Na poziomie zerowym znajdzie się osiem stanowisk postojowych dla autobusów komunikacji pozamiejskiej i międzynarodowej. Na pozostałych trzech poziomach zaplanowano około 350 miejsc parkingowych. Ponad cztery tysiące metrów kwadratowych dachu zajmować będzie zieleń.

Zmieni się także komunikacja wokół nowego budynku, powstaną wjazdu i zjazd z ul. Armii Krajowej i wyjazd na ul. 1 Maja.

– Powstanie tego centrum to kamień milowy w rozwoju miasta. Brzydkie i obskurne miejsce jakie znamy, zostanie zastąpione przez nowoczesny dworzec komunikacji zbiorowej, z którego będzie można dojechać do Londynu, Paryża czy Berlina i też innych europejskich stolic, ale także do Tułowic, Ozimka oraz Głuchołaz – mówi prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Budowa centrum przesiadkowego oznacza zmiany w układzie komunikacyjnym w ścisłym centrum miasta. Autobusy PKS będą zatrzymywały się tymczasowo na ulicach: Duboisa, Armii Krajowej, 1 Maja i Sienkiewicza. Z kolei przystanek MZK przy obecnym dworcu będzie przeniesiony kilkanaście metrów i będzie obsługiwał część dotychczasowych linii. Inne będą zatrzymywać się na ul. Kołłątaja. Więcej TUTAJ

Najnowsze artykuły