Zgłoś się do konkursu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu i firmy Danone

Park Naukowo-Technologiczny w Opolu i firma Danone organizują wspólnie konkurs łączący zarządzanie firmą i ekologię. Tym samym otwiera się ogromna szansa dla wszystkich, którzy mają pomysł na stosowne innowacje w tym względzie.

W związku z czym inicjatorzy założenia czekają na projekty dotyczące zarządzania, automatyzacji i ekologii w zakładach produkcyjnych.

– Wyróżnia nas w tym projekcie to, że działając w swoistego rodzaju trójkącie: nauka, samorząd, biznes „działamy lokalnie, ale myślimy globalnie” – zaznacza prof. Jarosław Mamala, prezes PNT w Opolu. – Pomysły, które mogą się wykrystalizować mogą być później zastosowane nie tylko w naszym mieście, ale i zarówno w Europie, jak i na świecie – podkreśla, a w podobnym tonie wypowiada się dyrektor przemysłowy Danone Nutricia na Europę Środkową.

– Chcemy się skoncentrować na dwóch obszarach. Pierwszy to „zielona fabryka”, czyli wszelkie pomysły związane z tym, w jaki sposób ograniczyć emisję CO2 do atmosfery i w jaki sposób być bardziej efektywnym w zarządzaniu środowiskiem. Drugi obszar to z kolei automatyzacja procesów produkcyjnych – przedstawia zamysł Andrzej Drosik.

Więcej informacji na stronie internetowej danone.pnt.opole.pl. Tam też można zgłaszać swój udział. Pierwszy etap potrwa do 31 marca przyszłego roku. Następnie do decydującej rozgrywki zostanie zakwalifikowanych 10 najciekawszych projektów. Co istotne organizatorzy zapewniają finalistom udział w szkoleniach i warsztatach, dostęp do mentorów oraz wsparcie w poszukiwaniu dofinansowania wśród inwestorów.

– Co ważne to wszystko nie polega tylko na tym, że ktoś zgłasza pomysł, a my będziemy czekać i go oceniać. Tu mają być konkretne warsztaty, a poprowadzą je fachowcy, specjaliści. Tak, żeby każdy kto zgłasza projekt mógł się rozwijać – tłumaczy Mamala.