Zmiany w organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych

Z uwagi na wzmożony ruch pojazdów i pieszych w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. To przede wszystkim zadbanie o płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zmiany będą zbieżne z tymi, które obowiązywały w ostatnich latach.

 

W tym roku tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała 31 października (wtorek) w godzinach 18.00-22.00 i 1 listopada (czwartek) w godzinach 8.00-22.00.

 

Zgodnie z przyjętym projektem zmieni się organizacja na ulicy Cmentarnej. Stanie się ona drogą jednokierunkową (ograniczenia nie będą dotyczyły pojazdów uprawnionych służb i MZK). Oznacza to, że ulicą Cmentarną będzie możliwy jedynie wyjazd. Ruchem na skrzyżowaniu Cmentarnej z Domańskiego będzie kierowała policja. Pojawią się także znaki zakazu skrętu w ul. Cmentarną. Wyjazd w kierunku miasta będzie nakazywał jazdę w prawo.

 

Od strony centrum miasta zamknięty zostanie lewoskręt z ulicy Wrocławskiej w Domańskiego (w sąsiedztwie stacji paliw). Dojazd na parkingu przy cmentarzu będzie możliwy tylko od strony ronda Kuklińskiego w ciągu ulicy Wrocławskiej. Tam auta będą kierowane w jednokierunkową drogę na parking w rejonie salonu samochodowego. Ruchem będą kierowali policjanci.

 

Jak co roku ulice Zamiejska i Ludowa będą jednokierunkowe. Z kolei w rejonie ulicy Dalekiej będzie obustronny zakaz zatrzymywania.

 

W rejonie cmentarza dostępne będą parkingi przy pętli autobusowej, pomiędzy ulicami Cmentarną i Wrocławską oraz przy ulicy 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. Na płytę przed główną bramą cmentarza będą mogły wjechać tylko osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz taksówki.

 

Zachęcamy i rekomendujemy korzystanie z parkingów przy C.H. Karolinka i Leroy Merlin. Przypomnijmy, że 1 listopada parking pod „Karolinką” będzie bezpłatny.

Najnowsze artykuły