12 stycznia znów zagramy z Orkiestrą WOŚP

Przed nami 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra gra, bo jest o co, a dowodem na to jest choćby przekazany opolskim szpitalom sprzęt medyczny o wartości przekraczającej 6 milionów złotych.

Tegoroczny finał poprzedzi gitarowe brzmienie zespołu Aktywni oraz czeskiej kapeli Orchidea. Koncert zaplanowano 11 stycznia o godzinie 19.00 w Sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. W dniu finału w Opolu spotkamy 314 wolontariuszy z oficjalnymi puszkami oraz identyfikatorami. O godzinie 9.00, tuż po pamiątkowym zdjęciu, wyruszą oni na ulice miasta w otoczeniu przyjaciół oraz innych wolontariuszy.

Serię głównych atrakcji rozpocznie 8. Opolski Bieg „Policz się z cukrzycą”, liczący 450 biegaczy, którzy wyruszą 12 stycznia o godzinie 12.00 z placu Wolności, by przekroczyć metę pod Amfiteatrem. Bieg i rozgrzewkę poprzedzi rejestracja oraz warsztaty z pierwszej pomocy.

Oprócz tego od godziny 10.00 na osiedlu AK przed pawilonem Skaut  odbywać się będzie „Diamentowy kolczyk dla WOŚP”. W jego ramach zaplanowano m.in. wystawę biżuterii, spotkanie z polskim olimpijczykiem Januszem Trzepizurem i koncerty gitarowe.

Wydarzenia na rynku rozpoczynają się o godzinie 14.00.

Na początek znana już opolanom ŚCISKAWA, czyli bicie rekordu w zmieszczeniu jak największej liczby osób w sercu o określonych wymiarach. Od tego momentu pod Ratuszem rozbrzmiewać będą dźwięki muzyki oraz krzyki licytacji, którym towarzyszyć będą atrakcje ze Strefy Moto z pokazami zabytkowych samochodów czy ratownictwa drogowego.

Na godzinę 20.00 zaplanowano tradycyjnie światełko do nieba, ale już w mniej tradycyjnej postaci, czyli jako pokaz laserowy. Tuż po stałym punkcie każdego finału wystąpi gwiazda wieczoru, zespół BIG CYC!

Przy Centrum Handlowym Solaris z pewnością odnajdą się fani aktywności ruchowej. W Strefie Rekreacji nie zabraknie pokazów tańca, sportowej zabawy, a nawet możliwości przejażdżki rykszą. Będzie też można zarejestrować się do bazy dawców DKMS, której misją jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych lub szpiku kostnego.

Najmłodszych zapraszamy zaś do sztabu – Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Strzelców Bytomskich. W Strefie dla dzieci zaplanowano bowiem kreatywne zabawy i warsztaty.

Najnowsze artykuły