Nowoczesna fabryka stanęła w Opolu

Firma Brökelmann Polska z grupy Knauf Interfer wybudowała w Opolu supernowoczesną fabrykę profili aluminiowych. Wykorzystywane są do produkcji luksusowych samochodów.

Na działce o powierzchni blisko sześciu hektarów błyskawicznie powstała hala oraz biurowiec. Uroczystość wbicia pierwszej łopaty odbyła się w kwietniu, a całość prac jest na ukończeniu. Przy ul. Arki Bożka stoi hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 17 tys. metrów kwadratowych. Powstał też budynek biurowy o powierzchni ponad 2,5 tys. metrów kwadratowych.

Należy jednak dodać, że nie mówimy o nowej firmie w Opolu. Na polskim rynku Brökelmann funkcjonuje od ponad 20 lat, a od 2011 roku ma swoją siedzibę w Opolu. Znajduje się na terenie Opolskiego Centrum Logistycznego przy ulicy Głogowskiej, gdzie wynajmowała obiekty.

Wraz z dynamicznym rozwojem firma zdecydowała się na budowę nowego, własnego obiektu. Co ważne Brökelmann Polska od początku zakładał pozostanie w Opolu. Jak podkreślały władze firmy – ze względu na pracowników i bardzo dobrą współpracę z lokalnym samorządem i instytucjami.

Za sprawą fabryki w Opolu firma zwiększy swoje możliwości produkcyjne. Będą powstawać elementy aluminiowe do pojazdów takich marek jak mercedes czy jaguar. Produkcja będzie wysoko zautomatyzowana. Dzięki nowej inwestycji o wartości przekraczającej 80 mln złotych, zatrudnienie zwiększy się o 270 osób i docelowo sięgnie około 400 pracowników.

Wykonawcą inwestycji była strzelecka firma Adamietz.

Najnowsze artykuły