Od dziś rusza akcja odkomarzania

Ulewne deszcze, lokalne podtopienia i temperatura powyżej 25 stopni sprzyjają komarom. Opole wypowiedziało im wojnę, która rozpocznie się już dziś.

W stolicy województwa opolskiego poddanych odkomarzaniu zostanie około 160 hektarów. Zanim podjęto decyzję o ustaleniu terminu, Urząd skonsultował się z ekspertami, którzy przyznali, że najlepszym terminem jest połowa lipca.

Wśród terenów, które zostaną poddane odkomarzaniu w stolicy województwa opolskiego znalazły się: Wyspa Bolko (bez Ogrodu Zoologicznego), Cmentarz Komunalny na Półwsi oraz przy Wrocławskiej, skarpy kanału Młynówka, park Nadodrzański, teren MDK, okolice stawku Barlickiego, park na osiedlu Armii Krajowej oraz w Sławicach, ścieżki nad Odrą, kąpieliska Bolko oraz Malina. Walka z komarami prowadzona będzie także na terenie wyrobisk Silesia i Piast oraz basenie letnim Błękitna Fala.

Opole od lat dba, aby w mieście nie było zbyt wielu komarów. W zeszłym roku w stolicy regionu zamontowanych zostało 400 budek dla jerzyków. Są one pożądane w mieście ze względu na fakt, że dziennie zjadają około 20 tysięcy komarów dziennie.

Najnowsze artykuły