Opolanie, szykujcie się na śnieżyce

Meteorolodzy przestrzegają – w całym pasie południowym Polski przez najbliższy weekend spodziewane są intensywne opady śniegu. Na Opolszczyźnie zaczną się one już w nocy z piątku na sobotę. W wielu miejscach będzie u nas sypać non stop do niedzieli.

W nocy z piątku na sobotę biały puch zacznie padać w Sudetach oraz w pasie od Opolszczyzny po Podkarpacie i Lubelszczyznę. W sobotę gęsty śnieg pojawi się w województwach opolskim, śląskim, małopolskim podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim. Nie będzie topniał, bo towarzyszyć mu będzie przez całą dobę niewielki mróz. Opady śniegu zaczną zanikać dopiero w niedzielę. Do tego czasu pokrywa śnieżna może osiągnąć nawet 30 centymetrów.

Intensywne opady śniegu będą miały rzecz jasna wpływ na warunki drogowe. Kto nie musi, lepiej niech odłoży w ten weekend podróże samochodem, zwłaszcza na dłuższych trasach. Gdy śnieg pada non stop nie ma szans na odśnieżone drogi czy chodniki. Nie ma takich drogowców na świecie, którzy by dali mu radę w czasie śnieżycy.

Najnowsze artykuły