Opole przygotowuje pakiet ulg dla przedsiębiorców

Opolski ratusz pracuje nad jak najszybszym wdrożeniem tarczy antykryzysowej, która pomoże przedsiębiorcom przetrwać trudny czas epidemii.

Miasto przygotowuje się do jak najszybszego wdrożenia rozwiązań wspierających. Przedmiotem ulg będą należności za okres trwania epidemii związane z najmem, dzierżawą, użytkowaniem, które wnoszone są do urzędu miasta, jego jednostek organizacyjnych bądź gospodarowanymi przez prezydenta miasta nieruchomościami Skarbu Państwa. Przedsiębiorcy będą mogli starać o odroczenie terminu płatności, rozłożenie na raty, umorzenie bądź odstąpienie od dochodzenia.

– Mamy trudną sytuację gospodarczą i na horyzoncie na razie nie widać, kiedy miałoby się to zmienić. To rozwiązanie tworzone po to, aby zachować miejsca pracy i bronić dorobku opolskich przedsiębiorców – zaznacza prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Wniosek (będzie dostępny na stronie opole.pl) i niezbędne dokumenty będzie trzeba złożyć elektronicznie na adres wsparcie@um.opole.pl lub za pośrednictwem ePUAP. Infolinia: 77 45 11 976.

Ulgi wejdą w życie na podstawie specjalnego zarządzenia prezydenta, które ma być opublikowane do końca tygodnia.

 

Najnowsze artykuły